Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
tel. 81 532 70 21,
tel./faks 81 532 65 19
Znajdujesz się tutaj: ZDZ w Lublinie / Szkoły / Parczew

Parczew

Szkoła Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Parczewie  powstała we wrześniu 2009 r. Kształci młodzież ponadgimnazjalną w systemie dziennym.  Nauka jest bezpłatna. Szkoła posiadaja wpis do ewidencji szkół publicznych, a także pozytywną opinię Kuratora Oświaty w Lublinie. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się we własnych pracowniach (fryzjerska, pracwnia zbrojarska)  i  salach wykładowych oraz we współpracy z zakładami pracy w Parczewie i okolicach. Posiadamy w pełni wyposażoną własną pracownię fryzjerską, która znajduję się w budynku Szkoły. Wszelkie materiały na zajęcia praktyczne zakupuje i finansuje Szkoła.

Zajęcia z edukacji informatycznej realizowane są w przestronnej pracowni komputerowej w skład której wchodzi 20 laptopów z pełnym oprogramowaniem i dostępem do bezprzewodowego Internetu. W ramach zajęć z wychowania fizycznego Uczniowie bezpłatnie korzystają z basenu i sauny w Szkole Podstawowej nr 2, a także siłowni i sali fitness zlokalizowanych  w budynku Szkoły. Uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z Biblioteki na którą składają się podręczniki do przedmiotów zawodowych, a także lektury szkolne i słowniki.  Woluminy zgromadzone w bibliotece pozwalają w pełni na realizację treści nauczania. Uczniowie korzystają z podręczników na lekcjach przedmiotów zawodowych.  Szkoła cały czas się rozwija i inwestuje w infrastrukturę i wyposażenie. W 2013 powstała nowoczesna  siłownia w skład której wchodzą m.in.: sztangi, modlitewnik, steppery, wyciąg, worek bokserski, rowerek magnetyczny, atlas, ławka wielofunkcyjna, ławka skośna.

Obecnie kształcimy na poziomie Technikum w zawodzie: technik usług fryzjerskich, technik budownictwa. Uczniowie biorą czynny udział w wyjazdach finansowanych ze środków Szkoły:

  • Międzyszkolnych Zawodach Sportowych m.in.: tenis stołowy, piłka nożna, szachy.
  • największych w Polsce Międzynarodowych Targach Mody Fryzjerskiej i Kosmetycznej w Poznaniu,
  • międzyszkolnych konkursach i pokazach fryzjerskich
  • w Targach Budowlanych.

szukaj szkolenia

© ZDZ w Lublinie - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij