Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
tel. 81 532 70 21,
tel./faks 81 532 65 19
Znajdujesz się tutaj: ZDZ w Lublinie / Produkcja / Oferta / Domowy destylator

Domowy destylator

Destylator domowy służy do odparowania z mieszaniny płynów znajdującej się w zbiorniku jednego z jej składników, a następnie jego skroplenia w naczyniu podstawionym pod wylot chłodnicy.

Wykonany całkowicie z posiadającej atest spożywczy stali kwasoodpornej (nierdzewki) Destylator pozwala na uzyskanie z wybranej cieczy jej pozbawionego zanieczyszczeń składnika i skroplenie go w podstawionym zbiorniku. Destylator produkowany jest w dwóch wersjach: I - ze zbiornikiem 12 litrowym, II - ze zbiornikiem 22 litrowym

Przed przystąpieniem do destylacji należy zapoznać się z instrukcją użytkowania destylatora, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zasady bezpieczeństwa pracy, które muszą być bezwzględnie przestrzegane.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za żadne ewentualne szkody powstałe w wyniku nie przestrzegania instrukcji obsługi.

 

Budowa destylatora.

Destylator składa się z poniższych części i podzespołów:

  1. zbiornika na destylowany płyn,
  2. zespołu oczyszczająco chłodzącego
  3. nakrętki łączącej zespół oczyszczająco-chłodzący ze zbiornikiem
  4. uszczelki połączenia nakrętki ze zbiornikiem
  5. dwóch zbrojonych węży dopływu i odpływu wody chłodzącej

Poz. 1,2 i 3 wykonane są ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej z atestem spożywczym.

 

szukaj szkolenia

© ZDZ w Lublinie - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij