Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
tel. 81 532 70 21,
tel./faks 81 532 65 19
Znajdujesz się tutaj: ZDZ w Lublinie / Szkolenia / / TRANSPORT / ADR- przewóz towarów niebezpiecznych

ADR- przewóz towarów niebezpiecznych

Cel szkolenia:
Wszechstronne i kompleksowe przygotowanie do pracy związanej z transportem materiałów niebezpiecznych na terenie Polski i zagranicą, co zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkich podejmowanych przez kierowców działań oraz profesjonalizm postępowania w zgodzie z obowiązującym prawem.

Wymagania:

 • Ukończone 21 lat
 • Prawo jazdy odpowiedniej kategorii
 • Przystępujący do kursu specjalistycznego powinni mieć ukończony kurs podstawowy i posiadać prawo jazdy odpowiedniej kategorii

Program kursu:
Rodzaje kursów ADR
Kursy ADR dla kierowców podzielono na początkowe i doskonalące. W ramach obu rodzajów kursów wyróżnia się:

 • szkolenie podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas,
 • szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach,
 • szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych klasy 1 (materiałów wybuchowych),
 • szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych klasy 7 (materiałów promieniotwórczych).

Czas trwania kursów
Godzina lekcyjna kursu trwa 45 minut, a czas trwania kursu w ciągu jednego dnia nie może przekroczyć 8 godzin lekcyjnych. W sumie minimalny czas trwania kursu wynosi (pierwsza wartość dotyczy szkolenia początkowego, druga - doskonalącego):

 • 24 lub 16 godzin lekcyjnych w przypadku szkolenia podstawowego w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas,
 • 16 lub 8 godzin lekcyjnych w odniesieniu do szkolenia specjalistycznego w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach,
 • 8 lub 5 godzin lekcyjnych, jeśli chodzi o szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych klasy 1,
 • 8 lub 5 godzin lekcyjnych w przypadku szkolenia specjalistycznego w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych klasy 7.

Uzyskane uprawnienia:
Kurs ADR kończy się egzaminem państwowym przeprowadzanym przez Urząd Marszałkowski. z cystern składa się z 18 pytań, egzamin specjalistyczny klasy 1 oraz egzamin klasy 7 składa się z 15 pytań. Do zaliczenia egzaminu wymagane jest udzielenie 2/3 prawidłowych odpowiedzi. Zaświadczenie ADR potwierdza posiadanie uprawnień, które umożliwiają pracę kierowców w zakresie przewozu materiałów niebezpiecznych na terenie Polski i zagranicą.

Masz pytania? Napisz do nas

token
Powrót

szukaj szkolenia

© ZDZ w Lublinie - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij